|
ISSN 1214-9675 Server vznikl za podpory Grantové agentury ČR. 21. ročník |
Témata
Doporučujeme
Kontakt
|
Počet zobrazených článků: 12 (z celkem 12 nalezených) Detekce hudebních a komprimovaných souborů v BitTorrent protokoluVydáno dne 21. 04. 2013 (7577 přečtení)Článek popisuje dnes stále hojněji využíván BitTorrent protokol pro přenos souborů a detekci přenášených zvukových a komprimovaných souborů pomocí BitTorrent protokolu. Znalost způsobu komunikace může posloužit k odhalení paketů, které přenášejí nelegální obsah.
Autor: T. Horváth, R. Šifta, P. Münster | Pracoviště: Vysoké učení technické v Brně Ovládání generátoru síťového provozu z prostředí OPNET ModelerVydáno dne 29. 08. 2011 (4481 přečtení)Control of a Network Operation Generator from an OPNET Modeler Environment. Článek se zabývá propojením simulace v OPNET Modeleru a generátoru síťového provozu (IxChariot), který je ovládán na základě dat extrahovaných ze simulace. Je popsán postup vytváření midddleware vrstvy přenášející data z OPNET do IxChariot.
Autor: M. Bartl, K. Molnár | Pracoviště: Vysoké učení technické v Brně Přípravky pro výuku v oblasti konvergovaných přenosových sítíVydáno dne 20. 01. 2011 (5449 přečtení)Preparation for teaching in the converged transmission networks. Základ dnešních sítí
tvoří protokoly IP a Ethernet
s nimiž spolupracují klasické telekomunikační technologie, např. Ethernet
over SDH nebo TDM over IP. K podpoře výuky uvedených technologií byly
využity přípravky vytvořené ve společnosti TTC.
Autor: J. Vodrážka | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Možné způsoby přenosu audiovizuálních dat z akrobatických letadelVydáno dne 22. 12. 2010 (5900 přečtení)Possibilities of Audiovisual Data Transmission from Aerobatic Aircraft. Článek seznamuje s principy
řešení bezdrátového přenosu digitálních toků z rychle se pohybujících objektů. Uvádí problémy spjaté
s řešením a představuje konkrétní možnost realizace.
Autor: V. Machula, Z. Kocur | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Využití IP telefonie v asistivních technologiích pro neslyšícíVydáno dne 08. 02. 2010 (5614 přečtení)Using IP Telephony in Assisting Technologies for the Hearing-Impaired People. Článek představuje společný projekt RDC ČVUT a České unie neslyšících eScribe, jehož cílem je návrh a implementace všudypřítomného online přepisovacího centra pro neslyšící.
Autor: Z. Bumbálek | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Vytváření podsítí s proměnnou maskou v prostředí IPv4Vydáno dne 17. 03. 2009 (42037 přečtení)Problematika VLSM (Variable-Length Subnet Mask) tedy vytváření podsítí s proměnnou maskou je stále aktuální. Tento článek se zabývá vysvětlením problematiky vytváření beztřídních podsítí s proměnnou maskou a popisem e-learnigového nástroje, který slouží k procvičování a řešení konkrétních úloh VLSM.
Autor: M. Rohlík | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Synchronizační jednotka pro paketovou síťVydáno dne 27. 11. 2008 (5511 přečtení)Článek představuje možnost synchronizace dvou zařízení přes paketovou síť pomocí navržené synchronizační jednotky. Pozornost je věnována návrhu algoritmů pro zpřesnění synchronizace a jejich testování.
Autor: M. Pravda | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Protokoly k synchronizaci času pro paketovou síťVydáno dne 10. 10. 2008 (8610 přečtení)Cílem bylo navrhnout, vytvořit
a otestovat možnost přenosu synchronizace přes paketovou síť. Tento
článek představuje protokoly použitelné pro synchronizaci navržených
synchronizačních jednotek.
Autor: M. Pravda | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Možnosti komprese při hovorové komunikaciVydáno dne 29. 05. 2007 (6209 přečtení)Článek si klade za cíl seznámit čtenáře se základními technologiemi pro kompresi hovorového signálu jak při přenosu TDM tak u VoIP. U komunikace VoIP je hlavní pozornost věnována kompresi záhlaví. Autor: T. Mořkovský | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Přenos E1 přes sítě IP (TDMoIP)Vydáno dne 09. 11. 2006 (10902 přečtení)Také v sítích nové generace se vyskytují požadavky na realizaci klasických okruhů E1. Řešením je metoda označovaná TDM over IP představená v článku včetně možného praktického provedení. Autor: J. Vodrážka | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Platformy pro poskytování telekomunikačních služebVydáno dne 22. 05. 2006 (6647 přečtení)Současným trendem pro vytváření telekomunikačních služeb je využívání platforem pro jejich vývoj a nasazování v mobilních a pevných sítích s ohledem na požadavky sítí nové generace NGN (Next-Generation Network). Článek popisuje tyto platformy a způsob jejich začlenění do telekomunikačních sítí. Autor: M. Orlich | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Sítě nové generace - NGNVydáno dne 04. 05. 2006 (16497 přečtení)Zkratku NGN (Next Generation Network) již slyšelo mnoho z Vás, ale co si pod ní představit? Článek přibližuje vývoj telefonních a datových sítí směrem k sítím nové generace (NGN), uvádí jejich vlastnosti a zmiňuje výhody a nevýhody těchto sítí.
Autor: J. Rudinský | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL |
Zprávy
UPOZORNĚNÍ
Činnost serveru byla ukončena.
|
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.