|
ISSN 1214-9675 Server vznikl za podpory Grantové agentury ČR. 21. ročník |
Témata
Doporučujeme
Kontakt
|
Rozšíření rychlosti u VDSL2Vydáno dne 03. 02. 2014 (3899 přečtení)Připravuje se nová příloha (Annex P) ke standardu ITU-T G.993.2 pro krátké přípojky s vyšší přenosovou rychlostí. Tisková zpráva | Kniha o komunikačních systémech PLCVydáno dne 28. 12. 2013 (4232 přečtení)Na konci roku 2013 vyšla v nakladatelství ČVUT monografie Doc. Ing. Jaroslava Svobody, CSc. - Využívání silnoproudých vedení a sítí pro přenos zpráv. Více informací a možnost objednání zde. Tisková zpráva | Detekce hudebních a komprimovaných souborů v BitTorrent protokoluVydáno dne 21. 04. 2013 (7577 přečtení)Článek popisuje dnes stále hojněji využíván BitTorrent protokol pro přenos souborů a detekci přenášených zvukových a komprimovaných souborů pomocí BitTorrent protokolu. Znalost způsobu komunikace může posloužit k odhalení paketů, které přenášejí nelegální obsah.
Autor: T. Horváth, R. Šifta, P. Münster | Pracoviště: Vysoké učení technické v Brně Další stádium vývoje digitálních účastnických přípojekVydáno dne 20. 03. 2013 (8326 přečtení)Přípojky xDSL, jak se zdálo, dosáhly poslední etapy svého vývoje variantou VDSL2. Další rozvoj pevných přístupových sítí je záležitostí optických vláken. Nicméně připravované doporučení ITU-T s pracovním označením G.fast dává metalickým vedením další šanci.
Autor: J. Vodrážka | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Objective Video Quality Evaluation and H.264/SVC Content Streaming over WLANsVydáno dne 24. 01. 2013 (16870 přečtení)In this article, we study the H.264/SVC video delivery and its objective quality assessment with respect to IEEE 802.11 networks, in the presence of background traffic. In particular, we consider a scenario where a wireless multimedia server is transmitting single-layer encoded H.264/SVC and background traffic to one client and two sets of background traffic to another client. We objectively evaluate the quality of the streamed video given background traffic with varying bit rates, contents with different spatio-temporal information encoded at different quantization parameter levels. All packets were given equal priority.
Autor: M. Ibekwe | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Měření na rozhraní 10 Gbit/sVydáno dne 31. 12. 2012 (5319 přečtení)Článek popisuje různé varianty rozhraní s rychlostí 10 Gbit/s a porovnává závislosti četnosti chyb na útlumu optické trasy pro STM-64 a OTU-2. Demonstruje účinnost chybové korekce použité u OTU-2. духи оптом Украина
Autor: J. Vodrážka, L. Karlovský | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Komunikační systém pro českou antarktickou stanici Johann Gregor MendelVydáno dne 30. 12. 2012 (7182 přečtení)Článek seznamuje s poslední verzí řešení komunikačního systému na české antarktické stanici. Popisuje především poslední verzi systému, který převzal funkci centrálního komunikačního prvku a aktuální řešení komunikace a sběru dat na stanici. Závěrečná část popisuje řešení komunikace v rámci antarktické stanice, tj. automatizovaný sběr dat z měřicích stanovištích vzdálených od základny několik metrů až kilometrů.
Autor: V. Machula, M. Neruda | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Modelování a měření přenosu SHDSL pro průmyslové aplikaceVydáno dne 22. 12. 2012 (5623 přečtení)Průmyslové sítě jsou dnes vesměs založeny na Ethernetu. Pokud není možno využít optická vlákna a rozsah sítě je větší než 100 m, je možno využít modemů SHDSL či VDSL. Článek ukazuje výsledky modelování a měření s průmyslovými prvky SHDSL.
Autor: J. Vodrážka, P. Jareš, P. Lafata | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Praktické provedení konfigurace DNS serveru a koncových stanic v síti IP verze 6Vydáno dne 19. 09. 2012 (16013 přečtení)Předchozí článek poskytl praktickou ukázku adresace koncové sítě IPv6 a nastavení automatické konfigurace. Tento článek se zabývá praktickým postupem konfigurace DNS serveru a koncových stanic s operačními systémy Microsoft Windows XP, Microsoft Windows 7 a Ubuntu v experimentální síti IPv6 se směrovačem Mikrotik a servery založenými na Scientific Linux.
Autor: L. Čepa, J. Kačer, Z. Kocur, J. Vodrážka | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Citlivost metod pro měření podobnosti kvantitativních proměnnýchVydáno dne 17. 09. 2012 (9532 přečtení)Měření podobnosti analyzovaných objektů je nezbytnou komponentou algoritmů v řadě vědeckých oblastí. V článku jsou popsány nejpoužívanější techniky pro měření podobnosti kvantitativních proměnných a je proveden průzkum vlivu dat reprezentovaných různými intervaly hodnot na tyto metody. Cílem článku je ukázat citlivost použitých metod na měřená data.
Autor: J. Karásek | Pracoviště: Vysoké učení technické v Brně Algoritmus detekce a eliminace negativního vlivu radioreléových spojů na meteorologická radarová měřeníVydáno dne 08. 09. 2012 (6112 přečtení)Článek představuje nový algoritmus detekce a eliminace negativního vlivu radioreléových spojů na meteorologická radarová měření založený na aplikaci metod zpracování obrazu s využitím informací ze zpracování časově předcházejících radarových dat.
Autor: L. Chmela, P. Novák, J. Burčík | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Možnosti využitia výpočtov na GPU pri simulácii posluchového priestoruVydáno dne 03. 09. 2012 (5349 přečtení)Článok popisuje možnosti využitia GPU (Graphics Processing Unit) pri výpočtoch v oblasti geometrickej akustiky za účelom simulácie posluchového priestoru. Takisto popisuje možnosti zrýchlenia výpočtov navrhnutého algoritmu ich paralelizovaním na GPU a prináša výsledky simulácií s paralelnými výpočtami na CPU (Central Processing Unit).
Autor: K. Orlovský | Pracoviště: Vysoké učení technické v Brně Optimisation Target Base Station Selection Based on Fuzzy LogicVydáno dne 12. 08. 2012 (12198 přečtení)In conventional handoff the mobile device monitors received signal power levels,
and exchanges this data with Base Station (BS). Current BS assesses the data,
makes decision about handoff execution and chooses target BS. By using fuzzy
logic it is possible to use multiple parameters that the handoff decision can be
based on. Here, mainly the distance from target BS, used bandwidth in target BS
cell and mobile station velocity. Fuzzy logic algorithm will be able to provide
decision about encouraging or discouraging handoff initiation. It will check
which of the possible target base stations is the best candidate. бизнес-сувениры с логотипом
Autor: E. Kozlowska | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Basic principles of fuzzy logicVydáno dne 01. 08. 2012 (58976 přečtení)Fuzzy logic is a complex mathematical method that allows solving difficult
simulated problems with many inputs and output variables. Fuzzy logic is able to
give results in the form of recommendation for a specific interval of output
state, so it is essential that this mathematical method is strictly
distinguished from the more familiar logics, such as Boolean algebra. This paper
contains a basic overview of the principles of fuzzy logic.
Autor: E. Kozlowska | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Klonování RFID čipů na přístupových kartáchVydáno dne 30. 07. 2012 (39686 přečtení)Článek popisuje standardy a možné útoky na systém RFID používaný na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení v Praze. Na konci článku je popsáno zařízení schopné emulovat antikolizní smyčku standardu ISO/IEC 14443A.
Autor: M. Holenda, T. Vaněk, M. Rohlík | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Praktický postup adresace koncové sítě IP verze 6 a nastavení automatické konfiguraceVydáno dne 30. 07. 2012 (15229 přečtení)V předchozích článcích byla popsána doporučení pro přidělování adresového prostoru IPv6, typy automatických konfigurací, možnosti implementace DNS protokolu a monitorování síťových prvků a datového provozu v koncové síti IPv6. Tento článek poskytuje praktickou ukázku adresace koncové sítě IPv6 a nastavení automatické konfigurace se směrovačem Mikrotik a servery založenými na Scientific Linux.
Autor: L. Čepa, J. Kačer | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Srovnání přesnosti aktivních geolokačních technikVydáno dne 11. 07. 2012 (6563 přečtení)Článek popisuje způsoby geolokace zařízení s IP adresou. Hlavní část je věnována aktivním geolokačním metodám založených na měření zpoždění a principu jejich činnosti. Závěr práce obsahuje srovnání přesnosti těchto metod.
Autor: J. Balej | Pracoviště: Mendelova univerzita v Brně, Provozně ekonomická fakulta, Ústav informatiky Implementace protokolu DNS a možnosti monitorování v koncové síti s protokolem IP verze 6Vydáno dne 05. 07. 2012 (8327 přečtení)Článek se zabývá implementací protokolu IPv6 v koncových sítí. V předchozím článku byly popsány doporučení pro přidělování IPv6 adresního prostoru a typy automatických konfigurací. Tento článek poskytuje teoretický úvod do služby DNS a seznamuje s volně dostupnými dohledovými systémy pro monitorování sítí IPv6.
Autor: L. Čepa, J. Kačer | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Konfigurace adres při implementaci IP verze 6 v koncových sítíchVydáno dne 30. 06. 2012 (10186 přečtení)Tento článek je prvním ze seriálu článků, které se zabývají implementací protokolu IPv6 v koncových sítí. Budou zde popsány základní kroky nutné pro správnou implementaci IPv6, včetně nasazení nezbytných služeb, jako jsou DNS, automatická konfigurace koncových stanic a monitorovacích systémů.
Autor: L. Čepa, J. Kačer | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL Adaptivní řízení QoS pro internetovou telefoniiVydáno dne 31. 05. 2012 (5616 přečtení)Článek popisuje adaptivní řízení kvality služby v síti se spoji s proměnnou přenosovou rychlostí a je zaměřen především na hovorové služby se signalizací SIP. Naměřené výsledky ukazují, že použitím adaptivního řízení kvality služby v sítích, kde není možné dopředu odhadnout přenosovou rychlost linek, je možné dosáhnout zlepšení přenosových parametrů hovoru, a to dokonce prediktivním způsobem před zahájením vlastního hovoru účastníků.
Autor: O. Vondrouš | Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL |
Zprávy
UPOZORNĚNÍ
Činnost serveru byla ukončena.
|
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.